شیائومی بزرگترین برند چینی گوشی های هوشمند در فوریه 2021 بود

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
14 فروردین 1400

از زمانی که هواوی مورد تحریم آمریکا قرار گرفته است، سایر تولیدکنندگان چینی گوشی های هوشمند، تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا خلا ناشی از تحریم شدن هواوی را پر کنند. در همین راستا، اوپو در ژانویه 2021 به بزرگترین برند گوشی های هوشمند در چین تبدیل شد. اکنون یک گزارش جدید نشان می دهد که شیائومی به بزرگترین برند گوشی های هوشمند چینی در فوریه 2021 در سطح جهانی تبدیل شده است.

طبق گزارش Counterpoint، سهم بازار جهانی شیائومی در ماه فوریه به 13 درصد رسید. این موفقیت، شیائومی را به بزرگترین برند گوشی های هوشمند چینی در سطح جهانی و سومین برند بزرگ گوشی های هوشمند در جهان تبدیل کرد. دو جایگاه اول به سامسونگ و اپل به ترتیب با 20٪ و 17٪ سهم بازار اختصاص یافت. در حالی که سهم بازار جهانی هواوی به 4٪ کاهش یافته است.

متأسفانه ما به داده های برندهای دیگر دسترسی نداریم زیرا به نظر می رسد این اطلاعات از سرویس ردیاب ماهانه پریمیوم Counterpoint Research بدست آمده است.

به هر حال این موفقیت شیائومی چند روز پیش توسط Strategy Analytics گزارش شده بود. این شرکت تحقیقاتی حتی پیش بینی می کند شیائومی به عنوان سومین برند بزرگ تلفن های هوشمند جهان در سال 2021 ظاهر شود.

شیائومی همیشه به عرضه گوشی های ارزان قیمت شهرت داشته است. اما از زمان ممنوعیت هواوی، این شرکت کم کم گوشی های گرانقیمت خود را در خارج از چین نیز عرضه کرده است. در حال حاضر این شرکت تقریباً تمام گوشی های گران قیمت خود را در اروپا که زمانی بازار اصلی هواوی بود، به فروش می رساند. در واقع این شرکت حتی شروع به عرضه گوشی های هوشمند گران قیمت خود در بازارهای حساس به قیمت مانند هند کرده است.

منبـع GIZMOCHINA
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید
برچسب ها شیائومی