شیائومی در واکنش به شایعات اخیر اعلام کرد که هنوز برنامه ای برای تولید خودرو ندارد

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
04 اسفند 1399

اخیراً شایعه شده بود که شیائومی ظاهراً در حال ساخت خودرو انحصاری خود است. همچنین گزارش شده بود که این پروژه توسط لی جون (Lei Jun)، مدیر کل شیائومی، مدیریت می شود. با این حال به تازگی این شرکت رسماً به این شایعات واکنش نشان داده و تأیید کرده است که در حال حاضر هیچ پروژه ای تصویب نشده است.

به گزارش TechSina، این غول فناوری چینی اخیراً به این شایعات واکنش نشان داده است. شیائومی در بیانیه ای با عنوان "توضیحات مربوط به ورود به صنعت خودروهای الکتریکی" اظهار داشت که باید "منتظر بمانیم" و هنوز چیزی در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ تأیید نشده است. این شرکت همچنین افزود كه چندین گزارش رسانه ای مبنی بر برنامه ریزی خود برای ورود به بازار وسایل نقلیه الكتریكی را دریافت کرده اما هنوز به طور رسمی هیچ پروژه ای را شروع نكرده است.

برای کسانی که بی اطلاع هستند باید بگوییم که بر اساس شایعات اخیر، شیائومی قصد دارد تا در اوایل ماه جاری میلادی، اولین خودرو انحصاری خود را تولید کند. این شایعات در ابتدا در سال 2014 منتشر شده بودند و اخیراً نیز دوباره شاهد قوت گرفتن آن هستیم. قابل ذکر است که واکنش این شرکت در این مورد، صریحاً تولید خودرو را انکار نکرده است و بنابرین ممکن است که شیائومی در حال کار بر روی تولید یک خودرو باشد ولی فعلا هیچ پروژه مستقیمی در ارتباط با آن شروع نشده است. به عبارت دیگر، ممکن است این شرکت در حال حاضر در مراحل اولیه توسعه یا برنامه ریزی برای شروع این پروژه باشد.

در چند سال اخیر، شرکت های مختلف در حوزه فناوری، علاقه بیشتری به صنعت خودرو به ویژه بازار وسایل نقلیه الکتریکی نشان داده اند. این موضوع شامل برندهای چینی مانند بایدو، علی و حتی شرکت های بزرگ جهانی مانند اپل می شود. متأسفانه هنوز برای اطمینان یافتن از این شایعات خیلی زود است؛ بنابراین با ما همراه باشید زیرا در صورت انتشار اطلاعات بیشتر در این خصوص، شما را در جریان خواهیم گذاشت.

منبـع GIZMOCHINA
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید
برچسب ها شیائومی