افزایش سرمایه گذاری شیائومی در حوزه تراشه ها به دنبال فشارهای آمریکا

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
17 فروردین 1400

در میان افزایش فشارهای ایالات متحده، شیائومی به دنبال افزایش سرمایه گذاری در حوزه تراشه ها بوده است. این بخشی از تلاش های چین برای کاهش وابستگی به فناوری خارجی پس از هدف قرار دادن برند هواوی توسط ایالات متحده است.

بر اساس گزارش NikkeiAsia، این غول فناوری چینی از سال 2019 تاکنون سهام خود را در حداقل 34 شرکت مرتبط با تراشه مستقر در چین به مقدار زیادی افزایش داده است. علاوه بر این، این شرکت همچنین سهام خود را در 25 شرکت مبتنی بر فناوری سخت افزار نیز اضافه کرده است که مربوط به نیمه هادی ها نیز نبودند. در حال حاضر، این سازنده گوشی های هوشمند در حال هدف گیری تراشه ها، سازندگان تجهیزات تراشه، استارت آپ ها و حتی نمایشگرهای پیشرفته، لنزهای دوربین و اتوماسیون و تجهیزات دقیق است.

شایان ذکر است که این سرمایه گذاری های انجام شده توسط شیائومی، مطابق با نقشه راه چین برای ایجاد یک زنجیره تأمین تولید تکنولوژی رقابتی تر است. به عبارت دیگر، چین به دنبال کاهش اعتماد به فناوری پیشرفته خارجی، قصد تقویت صنعت فناوری خود را دارد. شیائومی در حال حاضر یک شرکت در حال رشد در خارج از چین است و در بازار جهانی گوشی های هوشمند، با غول های دیگری مانند اپل رقابت می کند. هواوی هدف محدودیت های مختلف تجاری ایالات متحده قرار گرفته و حتی شیائومی نیز با اتهامات مشابهی در ارتباط با ارتش چین روبرو بوده است.

لی جون، بنیانگذار شیائومی، در این خصوص اظهار داشت:

هفت سال از شروع سرمایه گذاری شیائومی در حوزه تراشه ها می گذرد... [تراشه C1] تنها یک گام کوچک در پیشرفت شیائومی در حوزه تراشه بوده اما نقطه عطفی برای قابلیت پردازش تصویر است. راه [شیائومی در حوزه تراشه] طولانی و پر از چالش است اما ما برای ساختن آن صبر و استقامت داریم.

سایر شرکت های چینی نیز از سال گذشته، یعنی از زمانی که ایالات متحده دسترسی هواوی به تأمین کننده اصلی تراشه خود یعنی TSMC را قطع کرد، تلاش های مشابهی در زمینه تقویت فناوری تراشه خود داشته اند. شیائومی در جریان رویدادی که اخیرا برگزار شد، از اولین تراشه‌ی پردازش سیگنال تصویر خود به نام Surge C1 رونمایی کرد.

منبـع GIZMOCHINA
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید
برچسب ها شیائومی