شیائومی و سامسونگ به تصمیم اپل مبنی بر حذف آداپتور شارژر از جعبه آیفون 12 واکنش نشان دادند

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
26 مهر 1399

تصمیم اپل برای حذف آداپتور شارژ از آیفون 12 و سایر مدل ها، واکنش های متفاوتی را در پی داشته است. اگر چه این شرکتِ مستقر در کوپرتینو، تصمیم خود را بر اساس سیاست های حفاظت از محیط زیست اعلام کرده اما بسیاری با این تصمیم مخالفت کرده اند. این واکنش ها نه تنها از سوی طرفداران بوده است، بلکه حتی تولیدکنندگان گوشی های هوشمند نیز به آن واکنش نشان داده و ضمن تبلیغ برند خود، اپل را مورد انتقاد قرار داده اند.

سامسونگ اخیراً توییت کرده است که تلفن های هوشمند سری گلکسی، همچنان همراه با آداپتور برق به بازار عرضه می شوند. شیائومی نیز توییتی را با اکانت شیائومی اسپانیا منتشر کرده است. مضمون این توییت که به زبان اسپانیایی منتشر شده به این صورت است: 

صبح بخیر #MiFans؛ امروز خواب دیدیم که تلفن های هوشمند ما بدون شارژر داخل جعبه عرضه می شوند. خوشبختانه این فقط یک کابوس بود.

این توییت قطعا اشاره ای به تصمیم بحث برانگیز اپل داشته است. حتی وان پلاس نیز در جریان رونمایی از OnePlus 8T، به این جریان پیوست. در جریان این رویداد، سکانسی نمایش داده شد که در آن، شارژر OnePlus 8T از جعبه گوشی بیرون می آید. سپس مدیر Oneplus که میزبان رویداد بود، بر این موضوع تأکید کرد که آداپتور 65 واتی این گوشی به صورت رایگان عرضه خواهد شد؛ حتی با وجود این که هزینه تولید آن، دو برابر بیشتر از مدل های قبلی بوده است.

در حالی که برخی اپل را بخاطر حمایتی که در نجات سیاره ایفا کرده ستایش می کنند، با این وجود عده ای معتقدند که این تصمیم منجر به هزینه های حمل و نقل و بسته بندی اضافی خواهد شد زیرا کاربران مجبورند تا لوازم جانبی را به صورت جداگانه خریداری کنند. با این حال، اگر از دیدگاه اپل به قضیه نگاه کنیم، اقدام این شرکت در جهت حفاظت از محیط زیست را قابل تحسین می دانیم.

منبـع GIZMOCHINA
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید
برچسب ها شیائومی