شیائومی سومین برند بزرگ آمریکای لاتین در سه ماهه چهارم سال 2020

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
18 اسفند 1399

بازار آمریکای لاتین در سه ماهه سوم سال گذشته، 10.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل سقوط کرده است. اما علیرغم این کاهش، شیائومی موفق شد تا دوره بازیابی خود را طی کرده و به سومین برند بزرگ گوشی های هوشمند در بازار آمریکای لاتین در سه ماهه چهارم سال 2020 تبدیل شود.

بر اساس گزارش Counterpoint Research، کاهش فروش گوشی های هوشمند در برزیل و پرو کمترین میزان خود را داشت در حالی که این غول فناوری چینی موفق شد برای اولین بار در این منطقه به سه مقام برتر دست یابد. طبق گفته تینا لو (Tina Lu)، تحلیلگر ارشد Counterpoint، «محموله تلفن های هوشمند در سال 2020 حدودا 19.6 درصد کاهش یافته است. بازار گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال 2020 به ویژه در برزیل که تولیدکنندگان داخلی نیز با کمبود قطعات روبرو بودند، از کمبود عرضه رنج می برد. از اواخر ماه مارس و تا ماه می، حجم زیادی از تقاضای منطقه ای به دلیل قرنطینه گسترده در بیشتر کشورهای آمریکای لاتین متوقف شد. بازار پس از ژوئن به آرامی شروع به بهبود کرد».

لو همچنین اضافه کرد که این منطقه پس از قرنطینه شدن با حجمی زیادی از رویدادهای تبلیغاتی آنلاین، مانند هفته سایبری و جمعه سیاه روبرو شده است. این رویدادها باعث افزایش فروش در سه ماهه چهارم سال گذشته شد. سامسونگ در حالی که حضور خود را در منطقه گسترش داده، در تبلیغ کانال های آنلاین خود بیشتر فعالیت را داشته است. غول فناوری کره جنوبی همچنین در سه ماهه آخر سال با 36.9 درصد سهم، در جایگاه نخست بازار قرار گرفت. در همین حال، موتورولا و شیائومی به ترتیب با 18.4 درصد و 6.7 درصد به ترتیب دوم و سوم شدند.

با این حال از نظر جدول سالیانه بازار، شیائومی با 6.2 درصد سهم از بازار، در جایگاه چهارم قرار گرفت. هواوی در رتبه بندی سالانه جایگاه سوم را به خود اختصاص داد اما احتمالا به دلیل تأثیر تحریم های ایالات متحده بر زنجیره تأمین خود در سه ماهه چهارم، با کاهش فروش روبرو شده است. به عبارت دیگر شیائومی ممکن است بتواند در سال جاری میلادی، در رتبه بندی سالانه از هواوی پیشی بگیرد.

منبـع GIZMOCHINA
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید
برچسب ها شیائومی