ردمی K40 Gaming Edition از Google Mobile Services پشتیبانی نمی کند

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
11 اردیبهشت 1400

اوایل این هفته، ردمی مدل K40 Gaming Edition (معروف به ردمی K40 Game Enhanced Edition) را در چین عرضه کرد. حال متوجه شده ایم که این دستگاه از GMS (Google Mobile Services) پشتیبانی نمی کند.

در ماه فوریه، شیائومی تأیید کرد که دیگر فریم ورک GMS را در گوشی های هوشمند آینده خود که از رام MIUI چین استفاده می کنند، اعمال نمی کند. با به روزرسانی MIUI 12.5، این شرکت همچنین فریم ورک گوشی های قدیمی را نیز حذف کرده است.

این شرکت ادعا می کند که این کار باعث کاهش فضای ذخیره سازی موردنیاز سیستم عامل خواهد شد. این سازنده گوشی چینی حتی به کاربران اجازه می دهد تا برخی از برنامه های سیستمی را روی MIUI 12.5 حذف کنند.

از آنجایی که ردمی K40 Gaming Edition به صورت پیش فرض با رابط کاربری MIUI 12.5 عرضه می شود، فایل های فریم ورک GMS را که برای برنامه ها و سرویس های گوگل موردنیاز است ندارد. از این رو کاربران نمی توانند GMS را از استور Mi App روی این گوشی نصب کنند.

ما می توانیم تأیید کنیم که این موضوع در مورد تمام گوشی های این مدل صادق است. در مورد این موضوع از یک مدیر محلی Mi Store سوال شده است. او اظهار داشته است که ردمی K40 Gaming Edition از نصب GMS پشتیبانی نمی کند. همچنین چندین بحث در مورد این موضوع در تالارهایی مانند Kuan وجود دارد.

با این اوصاف، شایان ذکر است که شیائومی می تواند فریم ورک GMS را در به روزرسانی سیستمی بعدی اضافه کند زیرا این شرکت قبلاً اعلام کرده بود که گوشی های دارای فریم ورک GMS را بر اساس تقاضا عرضه خواهد کرد.

از آنجایی که Redmi K40 Game Enhanced Edition اولین گوشی هوشمند گیمینگ این برند است، از همین الان در سطح بین المللی محبوب است و انتظار داریم علاقه مندان بیشتری آن را خریداری کنند. از این رو احتمال زیادی وجود دارد که شیائومی پشتیبانی نصب GMS را به این گوشی بیاورد.

منبـع GIZMOCHINA
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید