نحوه محو کردن نسخه پیش نمایش اپلیکیشن ها در MIUI 12

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
16 آذر 1399

اگر بخواهیم به یکی از محبوب‎ترین رابط کاربری‌های اندروید در جهان اشاره کنیم، MIUI قطعا یکی از آنها است. زیرا باتوجه به اعلام شیائومی در حال حاضر بیش از 300 میلیون کاربر داشته و هر روز نیز بر این تعداد افزوده می شود. هر روز بر تعداد این رابط کاربری افزوده شده و آخرین نسخه با نام MIUI 12 اخیرا معرفی و عرضه شد. نسخه ای که با ویژگی های مهیج و جدید قطعا نظر کاربران را جلب می کند. شیائومی سعی کرده با افزودن ویژگی های جدید، این رابط کاربری را بهبود بخشد و البته نیز موفق شده ارتقا خوبی نسبت به نسخه قبل به وجود آورد. 

یکی از ویژگی های این نسخه، محو یا تار کردن پیش نمایش اپ ها بوده که مربوط به بخش حریم خصوصی می شود و در کمتر رابط کاربری می توان چنین قابلیتی را مشاهده کرد. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا نسخه پیش نمایش برنامه های گوشی را محو یا همان تار کنند. البته باید خاطر نشان کرد با فعال کردن این قابلیت برخی موارد مانند فونت برنامه و برخی دیگر در صفحه اصلی پیدا نخواهند بود و باید از این حالت خارج شوید. هدف اصلی این قابلیت محافظت از برنامه ها و داده های شما در برابر چشم دیگران است تا هر فردی موفق به مشاهده آن نشود.

شیائومی این ویژگی را برای افزایش سطح امنیتی در نظر گرفته زیرا یک شرکت متعهد به حفظ حریم خصوصی کاربران است و در طول چند سال گذشته فعالیت بسیاری داشت. این نوع ویژگی برای هنگام استفاده از برنامه های بانکی، پیام رسان ها و برخی از این قبیل گزینه مناسبی است. این تنظیمات را در طی چند دقیقه می توان انجام داد و چندان دشوار نیست.


نحوه محو کردن پیش نمایش برنامه ها در MIUI 12

شیائومی ابتدا این ویژگی را در نسخه آلفا سیستم عامل MIUI 12 معرفی کرد و سپس در نسخه اصلی شاهد آن بودیم. در این قسمت قصد داریم روش فعال کردن قابلیت مورد تاکید را برای شما شرح دهیم. 

  1. در مرحله نخست باید وارد بخش تنظیمات گوشی هوشمند شیائومی خود شوید.
  2. سپس وارد بخش تنظیمات صفحه اصلی بروید.
  3. در این قسمت روی بخش محو کردن پیش نمایش برنامه ضربه زده و سپس برنامه موردنظر را منطبق با آن سفارشی سازی کنید.


روش جایگزین

  1. ابتدا وارد اپ موردنظر خود شوید.
  2. سپس تنظیمات اپ را انتخاب می کنید.
  3. در نهایت قابلیت محو کردن پیش نمایش برنامه را فعال می سازید.
منبـع XIAOMITODAY
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید