آموزش | چگونه از ادیتور جدید Google Photos استفاده کنیم؟

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
18 آبان 1399

وقتی گوگل پیکسل 5 و پیکسل 4a 5G را معرفی کرد، فقط دو گوشی با دوربین هایی خیره کننده را به بازار عرضه نکرد بلکه از ویژگی های جدیدی مانند ادیتور Google Photos نیز رونمایی کرد. پیشرفت در مفاهیمی مانند یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و رابط کاربری به این معنی است که کاربران حال پس از گرفتن عکس، می توانند کارهای بیشتری با نور و حالت پرتره آن انجام دهند. کاربران همچنین به کنترل های دستی جزئی تری دسترسی خواهند داشت. ما به شما نشان خواهیم داد که این ویژگی ها را در برنامه Google Photos کجا پیدا کنید و چگونه می توانید از آن ها برای بهتر شدن تصاویر خود استفاده کنید.

نحوه استفاده از ویژگی های ادیتور Google Photos: کنترل های دستی

هنگامی که به روزرسانی برنامه Google Photos را دریافت کردید، ویرایش عکس ها (چه آن هایی که تازه گرفته اید و چه تصاویری که در آرشیو شما قرار دارد) از همیشه آسان تر خواهد شد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که عکسی که می خواهید ویرایش شود را انتخاب کنید و سپس دسترسی سریعی به حالت های ویرایش دستی مانند روشنایی، کنتراست، اشباع، رنگ و گرما خواهید داشت. با انتخاب هر کدام از این تنظیمات، یک اسلایدر باز می شود که به شما امکان می دهد تا هر نوع ویرایشی که می خواهید بر روی عکس های شما اعمال شود.

 1. برنامه Google Photos را باز کنید.
 2. عکسی که می خواهید ویرایش شود را انتخاب کنید.
 3. بر روی گزینه editing tool در پایین صفحه کلیک کنید (آیکون آن شبیه به یک سه خط است).

 4. می توانید برای اعمال ویرایش های مختلف مانند برش، تنظیم و فیلترها، بین اسلایدها جابجا شوید.
 5. یکی از حالت های ویرایش مانند Adjust را انتخاب کنید.
 6. با اسکرول کردن controls می توانید تنظیماتی مانند روشنایی، کنتراست، نقطه سفید، هایلایت ها، سایه ها، نقطه سیاه، اشباع، گرما، ته رنگ، تُن پوسته، تُن آبی، پاپ و فرم تصویر را اعمال کنید.

 7. یکی از حالت های ویرایش مانند Brightness را انتخاب کنید.
 8. اسلایدر را جابجا کنید تا به ویرایش دلخواه خود برسید و سپس بر روی Done کلیک کنید.
 9. حالت ویرایشی دیگری را انتخاب کنید و فرایند بالا را تکرار کنید.
 10. بر روی Save کلیک کنید.

کاربران اندروید می توانند از همین الان به این به روزرسانی های دسترسی داشته باشند. هنوز خبری نیست که این ویژگی های کی بر روی سیستم عامل iOS نیز در دسترس قرار خواهند گرفت.

نحوه استفاده از ویژگی های ادیتور Google Photos: افکت های نورپردازی پرتره ها

این حالت ویرایش جدید ممکن است هیجان انگیزترین حالت معرفی شده توسط گوگل باشد. با کمک هوش مصنوعی پیشرفته گوگل و یادگیری ماشینی، کاربران Google Photos می توانند پس از گرفتن عکس، تنظیمات چشمگیری را با جلوه های نور و پرتره انجام دهند. همانند سایر کنترل های دستی که در بالا ذکر شد، به نورپردازی پرتره نیز به آسانی می توان در منوی ویرایش دسترسی داشت و این حالت نیز با کنترل های اسلایدری به شما امکان می دهد تا درجه مناسب تاری را در اطراف سوژه خود اعمال کنید. این ویژگی ها صرف نظر از این که شما عکس را در حالت پرتره گرفته اید یا خیر، به خوبی اعمال خواهند شد.

همانطور که در دو تصویر بالا مشاهده می کنید، به محض گرفتن عکس سلفی، Google Photos از شما سوال می کند که آیا می خواهید حالت پرتره را امتحان کنید. اگر روی آن کلیک کنید، تغییراتی سریع برای بهبود تصویر شما اعمال می شود و یا به عنوان مثال امکان تغییر آن به یک تصویر سیاه و سفید را خواهید داشت.

در هر صورت اگر می خواهید افکت های نورپردازی پرتره را بر روی عکسی که قبلا گرفته اید اعمال کنید، مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. یک عکس پرتره را انتخاب کنید.
 2. بر روی گزینه editing tool در پایین صفحه کلیک کنید (آیکون آن شبیه به یک سه خط است).
 3. حالت های ویرایش را اسکرول کرده و بر روی Adjust کلیک کنید.
 4. گزینه Portrait light را انتخاب کنید.

 5. با استفاده از اسلایدر پایین صفحه، سطح نورپردازی مناسب را تعیین کنید و یا حالت اتوماتیک را انتخاب کنید.
 6. از انگشت خود برای حرکت دادن دایره در اطراف صورت استفاده کنید تا افکت نورپردازی موردنظر شما اعمال شود.
 7. گزینه Done را انتخاب کنید.
 8. گزینه Save Copy را انتخاب کنید.

حالت نورپردازی پرتره در ابتدا با عرضه پیکسل 5 و پیکسل 4a XL معرفی شد اما در حال حاضر بر روی سایر مدل های پیکسل مانند پیکسل 4a نیز عرضه شده است.

سایر ویژگی های جدید ادیتور Google Photos: پیشنهادهای هوش مصنوعی

یکی از بهترین به روزرسانی ها در برنامه Google Photos، مواردی است که شما به لحاظ فنی نیازی به جستجو یا پیاده سازی آن ندارید. این موارد به ویژگی بهبود یافته هوش مصنوعی گوگل برمی گردد. Google Photos قبلاً نکاتی را در مورد رفع روشنایی یا ایجاد انیمیشن به کاربران توصیه می کرد اما در این مورد شاهد عملکرد خوبی نبودیم. حال این برنامه به طور مداوم پیشنهادهایی را ارائه می دهد که به عقیده هوش مصنوعی، باعث بهتر شدن عکس های شما می شود. شما می توانید این پیشنهادها را قبول کرده، رد کنید و یا در آخر تغییراتی را به صورت دستی در آن ها اعمال کنید.

 1. برنامه Google Photos  را باز کنید.
 2. عکسی که می خواهید ویرایش شود را انتخاب کنید.
 3. بر روی گزینه editing tool در پایین صفحه کلیک کنید (آیکون آن شبیه به یک سه خط است).
 4. حال بایستی اسلایدر ابزارهای ویرایش را در پایین صفحه نمایش مشاهده کنید؛ همچنین پیشنهادهای مربوط به هوش مصنوعی که شامل مواردی همچون Enhance ،Warm و Cool می شود را در بالای آن مشاهده می کنید. یکی از این گزینه های مانند Enchance را انتخاب کنید.

 5. هوش مصنوعی برنامه Google Photos به طور اتوماتیک و معجزه واری، ویرایش هایی مانند نور و فیلترهای رنگ را که به بهبود عکس شما کمک می کند، اعمال می کند.
 6. اگر از نتیجه ای که گرفته اید راضی هستید، گزینه Save را انتخاب کنید. اگر راضی نیستید می توانید به طور دستی گزینه هایی مانند Warm و Cool را تغییر دهید و یا می توانید سایر ابزارهای ویرایشی را که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم، بر روی تصویر خود اعمال کنید.

گوگل گفته است که پیشنهادهای جدید هوش مصنوعی ابتدا در تلفن های پیکسل ارائه می شود و در طول سال و در بازه های سه ماهه، ویژگی های پیشنهادی جدیدی را به گوشی های پیکسل اضافه خواهد کرد.

منبـع ANDROIDCENTERAL
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید