نکاتی که باید درباره اندروید اتو بدانید

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
07 دی 1399

شرکت گوگل در سال 2019 تغییرات قابل توجهی شامل اندروید اتو کرده و سپس مدتی بعد در رابط کاربری آن تغییر چشمگیری حاصل شد که قطعا تجربه کار با این سیستم عامل را لذت بخش می‌سازد. در نسخه جدید که بروزرسانی شده شاهد فونت تازه هستیم و برنامه ها در شبک های خاص خود قرار دارند که افراد می توانند از آن استفاده کنند. همچنین عملکرد لمسی اندروید اتو نیز بهبود پیدا کرده و ما در اینجا قصد داریم نکاتی پیرامون اندروید اتو ارائه دهیم تا آشنایی بیشتر پیدا کنید.


تجربه کار با رابط کاربری اندروید اتو

مهمترین قسمت رابط کاربری جدید اندروید اتو، منو کشویی آن بوده که تجربه جدیدی را برای مخاطب خود به وجود می آورد. در واقع افراد از طریق این منو کشویی می توانند به برنامه های مختلفی دسترسی پیدا کنند. گوگل با بروزرسانی صورت گرفته روی اندروید اتو آن را به سیستم عامل کاربردی برای سیستم سرگرمی خودروها تبدیل کرده که و در صفحه اصلی شاهد چند برنامه پرمخاطب چون داک با ویژگی هایی چون نقشه، موسیقی، تلفن و برخی دیگر هستیم.

به نوعی در رابط کاربری جدید اندروید اتو جایگاه برنامه ها به خوبی طراحی شده تا افراد بتوانند به سادگی از آنها برخوردار شوند. اگر برای مثال یوتیوب موزیک یا پادکست گزینه های موردنظر شما نیستند، می توانید آنها را از منو حذف کنید و گزینه های پرکاربرد را در صفحه اصلی قرار دهید. شما همچنین می توانید برنامه های سازگار دیگری که نیاز دارید را روی صفحه اصلی نمایشگر خودرو قرار دهید تا بتوانید نیاز خود را در این زمینه برآورده سازید.

برخی موارد ذکر شده مانند آب و هوا، تقویم، دستیار گوگل و غیره هم می توان روی این سیستم عامل به سادگی پیدا کرد. روی آنها ضربه بزنید یا با کمک دستیار صوتی با دستورات خود آنها را فعال سازید. برای استفاده از دستیار هوشمند گوگل باید به سراغ آیکون میکروفون در قسمت پایین رابط کاربری رفت تا بتوان دستورات صوتی را اعمال کرد. در ابتدا راه اندازی سیستم عامل، یک نقشه دردسترس است تا افراد بتوانند به استفاده از آن بپردازند. بزرگترین ویژگی سیستم های سرگرمی در خودروها نقشه ها هستند تا افراد بتوانند به کمک آنها راه خود را پیدا کرده و به مقصد موردنظر برسند.

در قسمت بالای صفحه اصلی کلیدهای کنترل و پخش صوتی تعبیه شده که دیگر موارد مهم از نگاه کاربر است. آپشن های متعددی روی صفحه قرار دارد و افراد می توانند مطابق با نیاز به آنها مراجعه کنند. برنامه های صفحه اصلی بسیار کارآمد شدند و افراد می توانند به سادگی روی گزینه موردنظر خود لمس کنند. گوگل سعی کرده با بهبود رابط کاربری در سیستم عامل جدید تجربه کاربری بهتری برای کاربران این سیستم عامل فراهم آورد.

در ادامه قصد داریم بیشتر به جزئیات اندروید اتو جدید بپردازیم:


بررسی اعلانیه ها

یکی از رایج ترین نمادهای این سیستم عامل همان نماد زنگ سمت راست میانبر نماد میکروفون دستیار گوگل است. همچنین گزینه ای وجود دارد برای برقراری تماس که کافی است روی آن لمس کنید.  به لطف دستیار گوگل که از طریق فرامین صوتی می توان آن را کنترل کرد، افراد می توانند دستورات مختلفی را انجام دهند.

تجربه کاربری با تنظیمات این دستگاه به شکل آسانی قابل انجام است و به شرح زیر می باشد:

- روی گوشی به بخش اندروید اتو اپ مراجعه کنید.

-سپس روی سه نقطه گوشه سمت چپ بالا ضربه بزنید.

-به بخش تنظیمات مراجعه کنید.

-به پایین آمده و گزینه عدم وجود صدا نوتیفیکیشن را فعال کنید.

-اندروید اتو به صورت خودکار موسیقی یا هر چیز صوتی دیگر را فعال می کند. شما می توانید به صورت دستی موسیقی موردنظر را برای پخش انتخاب کنید.


گوگل اسیستنت همچنان فوق العاده عمل می کند

طرح فعلی اندروید اتو بیشتر برای سیستم های سرگرمی خودروها به شکل لمسی و غیرلمسی مناسب است. بنابراین افراد می توانند تجربه کاربری لذت بخش و خوبی را بدست آورند که می‌تواند بسیار جذاب باشد. شما برای کار با گوگل اسیستنت کافی است که بگویید Hey Google تا بتوانید با کمک آن فرامین صوتی داشته و برنامه هایی را اجرا کنید. بخصوص هنگام رانندگی، کم گرفتن از گوگل اسیستنت می تواند بسیار کاربردی باشد.

یکی از ویژگی های اصلی گوگل اسیستنت این بوده که تمامی برنامه به راحتی دردسترس هستند و افراد می توانند به سادگی گزینه موردنظر خود را انتخاب کنند. گفتنیست که این نسخه با ویژگی‌های جدید خود تجربه کاربری بهتری را برای علاقمندان رقم خواهد زد و افراد می توانند در اتومبیل خود به گزینه های کاربردی متعددی دسترسی پیدا کرده و لذت ببرند.

هدف گوگل از ارائه آپدیت جدید، بهینه سازی این سیستم عامل بوده است.


منبـع َANDROIDCENTERAL
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید
برچسب ها اندروید 10