نحوه اتصال گوشی اندرویدی به رایانه شخصی

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
14 بهمن 1399

در دنیای عادی که می توانیم آزادانه در خارج از خانه های خود کار کنیم ، اتصال به اینترنت قابل اعتماد یک ضرورت است. توانایی باز کردن یک نقطه اتصال و کار در حین کار هیچ چیزی نیست. قبلاً شامل کابلهای پیچیده و برنامه های خاص بود ، اما آن روزها پشت سر ما هستند. اکنون فقط به تلفن ، کامپیوتر و کابل شارژ نیاز دارید. در اینجا چند روش آسان برای اتصال تلفن Android خود به رایانه Windows وجود دارد.

مطمئناً برای انجام این کار به داده ها نیاز خواهید داشت. این به معنای اتصال سیمی یا راه اندازی یک نقطه اتصال است ، این احتمال وجود دارد که از قبل داده های زیادی داشته باشید. اکنون  ما سه روش متداول برای اتصال تلفن و رایانه شما را به شما معرفی خواهیم کرد.


استفاده از پورت USB

سریعترین راه برای اتصال رایانه به اینترنت، اتصال به اینترنت است. همچنین این تنها روشی است که به سخت افزار اضافی نیاز دارد - اما این فقط کابل شارژ تلفن شما است. برای شروع کار کافیست تلفن خود را به رایانه متصل کنید.

 1. پس از اتصال به منوی Hotspot & Tethering در پنجره Android System بروید. گزینه USB Tethering را به On روشن کنید.
 2. اکنون ، رایانه شما باید منبع اتصال جدید را تأیید کند. هنگامی که این شبکه در دسترس قرار گرفت، به سادگی شبکه را مانند هر اتصال دیگری انتخاب کنید.


استفاده از وای فای

همه دستگاه های اندروید دارای یک نقطه اتصال Wi-Fi داخلی هستند که احتمالاً ساده ترین راه برای به اشتراک گذاشتن دسترسی به اینترنت شماست. متأسفانه ، اگر هزینه طرح هات اسپات را پرداخت نمی کنید ، برخی از شرکت های مخابراتی این ویژگی را مسدود می کنند. با این وجود همیشه می توانید دستگاه خود را روت کنید یا به برنامه گران تری ارتقا دهید. در اینجا مراحلی وجود دارد که برای فعال سازی اتصال اینترنت Wi-Fi خود نیاز دارید:

 • به همان بخش شبکه و اینترنت برنامه تنظیمات بروید.
 • منوی Hotspot & Tethering را پیدا کرده و باز کنید.
 • اکنون باید چهار گزینه را ببینید - نقطه اتصال Wi-Fi ، اتصال به اینترنت USB ، اتصال اینترنت با بلوتوث و اتصال به اینترنت اترنت. نقطه اتصال Wi-Fi خود را انتخاب کنید و آن را به حالت روشن تغییر دهید.
 • همچنین می توانید نام و گذرواژه hotspot خود را برای ایمن کردن اطلاعات خود تغییر دهید. فقط مراقب باشید که تنظیمات امنیتی خود را روی WPA2 PSK نگه دارید تا از بهترین محافظت برخوردار شوید.
 • اکنون می توانید لپ تاپ ، رایانه لوحی یا دستگاه دیگر خود را به نقطه اتصال متصل کنید دقیقاً مانند شبکه های Wi-Fi دیگر. فراموش نکنید که برای حفظ اطلاعات خود، نقطه اتصال خود را به حالت خاموش تغییر دهید.


استفاده از بلوتوث

آخرین راه اتصال به کامپیوتر با دستگاه Android شما بلوتوث است. مطمئناً ، شما باید مرحله دیگری را برای جفت شدن این دو بردارید ، اما ما همیشه دستگاه های بلوتوث جدید را به هم متصل می کنیم. مراحل سخت تر نیستند ، بنابراین آنچه شما باید بدانید اینجا است:

 1. منوی تنظیمات را در لپ تاپ ویندوز 10 خود باز کرده و به تنظیمات بلوتوث بروید. اطمینان حاصل کنید که رایانه شما روی Discoverable تنظیم شده است.
 2. در تلفن ، وارد تنظیمات بلوتوث شوید و به دنبال نمایش کامپیوتر خود باشید. این جایی است که ممکن است به داشتن یک نام منحصر به فرد برای رایانه شما کمک کند.
 3. اکنون ، برای جفت شدن در هر دو دستگاه ، فوری را انتخاب کنید.
 4. پس از اتصال تلفن به لپ تاپ ، وارد تنظیمات شوید و قسمت Network & Internet را پیدا کنید. گزینه های Hotspot & Tethering را باز کنید و اتصال اینترنت با بلوتوث را روشن کنید.
 5. به رایانه خود برگردید ، روی نماد بلوتوث کلیک راست کرده و عضویت در شبکه شخصی منطقه را انتخاب کنید. این باید یک منوی جدید را باز کند.
 6. منوی کشویی Connect Using را باز کرده و Access Point را انتخاب کنید. اکنون باید به اینترنت متصل باشید.

این تمام چیزی است که طول می کشد! شما باید بتوانید فقط در طی چند دقیقه از طریق هر یک از این سه روش حلقه بزنید تا خود را به اینترنت برسانید.منبـع androidauthority
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید