چگونه اپ ها را بین دو گوشی اندرویدی انتقال دهیم

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
15 فروردین 1400

برنامه ها و بازی ها در گوشی هوشمند نقش بزرگی ایفا می کنند و افراد تمایل دارند گاهی وقت ها آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. بخصوص در سیستم عامل اندروید که کاربران بسیاری داشته و افراد زیادی هستند که تمایل دارند چنین کاری را انجام دهند.

روش های مختلفی وجود دارد که از طریق آن می توانید برنامه یا بازی اندرویدی خود را با دیگر دستگاه اندرویدی به اشتراک بگذارید. ما هم تصمیم گرفتیم در این مطلب شما را با نحوه انتقال یک اپ بین دو دستگاه اندرویدی به اشتراک بگذاریم.

قابلیت nearby share


این قابلیت دقیقا ویژگی مشابه ایردراپ در دستگاه های اپل است که تنها روی دیوایس های اندرویدی می توانید آن را مشاهده کنید. زیرا هیچ دستگاه غیراندرویدی از قابلیت Nearby Share برخوردار نیست، که اگرچه چنین ویژگی را دارا باشد. با این قابلیت اگر افراد در نزدیکی هم قرار گیرند به سادگی قادرند برنامه موردنظر را برای یکدیگر ارسال کنند. این دقیقا همان قابلیت بلوتوث است که در گذشته افراد به استفاده آن می پرداخت.

البته افراد جهت استفاده از این ویژگی باید در نزدیکی هم قرار داشته باشند و در صورت دور بودن شاید نتوان به سادگی آن را به کار گرفت و عمل کند. برای دسترسی به آن بهتر است مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. ابتدا برنامه پلی استور را روی گوشی یا تبلت اندرویدی باز کنید. برای رسیدن به بخش موردنظر روی سه خط بالا سمت چپ لمس کنید.
 2. در بخش منو روی گزینه My Apps & Games لمس کنید.
 3. شما به بخش بروزرسانی های قسمت اپ ها و بازیهای من ورود پیدا خواهید کرد. در این بخش باید به تب share مراجعه داشته باشید.
 4. برای شروع کار با این قابلیت بهتر است روی گزینه Send لمس کنید.
 5. احتمالا از شما درخواست می شود موقعیت مکانی را برای گوگل پلی فعال کنید و سپس روی ادامه لمس کنید.
 6. در ادامه باید یکی از گزینه های دسترسی را بدهید.
 7. در این مرحله فهرستی از تمام برنامه ها و بازی های نصب شده روی دستگاه اندرویدی را مشاهده می کنید. هر کدام را که می خواهید به اشتراک بگذارید، می توانید انتخاب کنید.
 8. اکنون شخصی که دریافت می کند باید پلی استور را فعال کند و به تب Share مراجعه کند. با این حال چنین افرادی Recieve را انتخاب می کنند.
 9. پس از مشاهده نمایشگر دستگاه به انتخاب آن می پردازید.
 10. کدی به دستگاه شما جهت همگام سازی ارسال می شود. پس از گرفتن کد و دریافت آن می توانید روی گزینه Recieve کلیک می کنید.
 11. برنامه ارسال شده و کاربر مقابل می تواند روی کلید نصب ضربه بزند. از آنجایی که فایل اصلی را ارسال کردید، نصب سریع انجام می شود.
 12. اکنون هر دو طرف می توانند ارتباط را قطع کنند.


اشتراک گذاری از طریق لینک مستقیم گوگل پلی استور


این روش دوم بیشتر مناسب گوشی هایی با امکانات ضعیف تر است و اگر گیرنده نزدیک نباشد، کاربری خوبی دارد. 

 1. ابتدا باید به فروشگاه گوگل پلی استور مراجعه کنید. برنامه یا بازی مورد اشتراک را انتخاب کرده و سپس روی نماد سه نقطه بالا سمت راست کلیک کنید.
 2. در مرحله بعد باید Share را انتخاب کنید.
 3. یک منو اشتراک محلی اندروید باز می شود. سپس لینک موردنظر را کپی کنید و در هر برنامه یا پیام رسان پیست می کنید. این برنامه مستقیم اشتراک گذاری خواهد شد.

این تمام چیزهایی بود که باید درباره آن اطلاعاتی کسب می کردید.

منبـع howtogeek
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید
برچسب ها اندروید