نحوه حذف فایل، تصویر و اپ ها در گوشی های اندرویدی

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
13 دی 1399

بسیاری از افراد به دلایل مختلف قصد پیدا می کنند تا تصاویر، فایل ها و اپ های خود را در گوشی اندرویدی پنهان سازند. شاید در دستگاه شما تصاویری باشد که نباید هیچ فردی آن را مشاهده کند، یا اینکه اپ هایی دارید که می خواهید مخفی باشند. شاید از فایل هایی برخوردار باشید که خصوصی بوده و نباید هیچ فردی آنها را مشاهده کنند. بنابراین دلایل مختلف است و نمی توان به موارد خاصی فقط پرداخت.

آنچه برای افراد اهمیت دارد، مخفی ماندن اپ، تصویر یا فایل های موردنظر است که اگر دردسترس باشد می تواند موجب افشا برخی موارد خصوصی شود. ما در این مطلب قصد داریم روش هایی را برای شما مطرح کنیم که موجب خواهند شد به سادگی تصاویر، فایل یا اپ را در دستگاه اندرویدی خود مخفی کنید تا از دست هر فردی به دور باشد.

1-چگونه اپ ها را در گوشی های اندرویدی مخفی کنیم؟

بدون اینکه توجهی به نوع برند گوشی اندرویدی خود داشته باشید، با دو روش زیر می توانید اپ های خود را به سادگی روی دستگاه اندرویدی مخفی نمایید تا از دسترس هر فردی دور باقی مانده و همیشه دست نخورده باقی بماند. البته روش دوم نسبت به اول مرسوم تر بوده و کاربردی محسوب می شود، بنابراین پیشنهاد است از آن استفاده کنید.


استفاده از نوا لانچر

لانچرهای سیستم عامل اندروید در مدل های مختلفی ارائه می شوند و به افراد اجازه می دهند به سادگی اپ های خاص خود را از دید دیگران پنهان سازند. یکی از آنها نوا لانچر است که باید این گزینه را از لانچرهای منحصربفرد تلقی کرد. لانچر مذکور ویژگی های بسیاری دارد و سفارشی سازی عمیقی هم می توان روی آن داشت. البته برای استفاده کامل ویژگی های نوا لانچر بهتر بوده نسخه پرایم را تهیه کنید که برای آن باید هزینه ای پرداخت نمایید.

متاسفانه در نسخه رایگان این لانچر قابلیت پنهان سازی اپ ها وجود ندارد. اگر می خواهید سفارشی سازی عمیقی داشته باشید و تجربه کاربری با نوا لانچر فوق العاده باشد، ارزش دارد با پرداخت هزینه نسخه پرایم را تهیه کرد. پس از نصب نوا لانچر پرایم در فروشگاه پلی، باید آن را رابط کاربری پیش فرض انتخاب نمایید. پس از آن به بخش تنظیمات مراجعه کنید. سپس به کشو برنامه ها رفته و پنهان کردن اپ را انتخاب کنید. 

سپس کنار برنامه هایی که می خواهید پنهان شود، کلیک کنید. ناگفته نماند شما حتی با مخفی سازی اپ ها هم می توانید آنها را به کار گیرید.

دستورالعمل گام به گام:

 • ابتدا نوا لانچر پرایم را دانلود کنید.
 • سپس آن را به عنوان لانچر پیش فرض انتخاب کنید.
 • سپس باید به بخش تنظیمات مراجعه کنید.
 • در این بخش باید به قسمت App drawer و Hide App مراجعه کنید.
 • کادر کنار برنامه ای که می خواهید مخفی شود را پر کنید.
 • همچنین می توانید نام برنامه موردنظر را در صورت عدم یافتن درون سرچ باکس جستجو کنید.

ناگفته نماند لانچر نوا ویژگی های بسیاری دارد و مخفی سازی برنامه تنها یکی از آنها بوده که می توانید استفاده نمایید. تجربه کاربری قابل سفارشی یکی از اصلی ترین قابلیت این لانچر به حساب می آید. اگر می خواهید یک جایگزین رایگان برای نوا لانچر پرایم داشته باشید، پیشنهاد می کنیم Apex لانچر را پیدا کرده و دریافت کنید.

اگرچه این لانچر مطلوب است اما به خوبی نوا لانچر نباید انتظار داشته باشید. 


غیرفعال سازی برنامه در بخش تنظیمات

افراد می توانند با رفتن به بخش تنظیمات و غیرفعال سازی آنها، این قابلیت را پیدا کنند تا در این قسمت برنامه موردنظر حذف شود یا پنهان گردد. بنابراین با مراجعه به این قسمت قادرید تا برنامه ای که نمی خواهید در دید باشد را پنهان کنید.

برای غیرفعال سازی برنامه باید وارد بخش تنظیمات شوید. گزینه برنامه ها و اعلان ها را انتخاب کنید و سپس روی مشاهده همه برنامه ها ضربه بزنید. در نتیجه برنامه موردنظر خود را برای پنهان کردن انتخاب می کنید. روی گزینه غیرفعال سازی ضربه زده و سپس غیرفعال کردن برنامه را انتخاب نمایید. ناگفته نماند مسیر این عملیات ممکن است در هر نسخه اندروید متفاوت باشد.


دستورالعمل گام به گام:

 • منو تنظیمات تلفن خود را باز کنید.
 • گزینه برنامه ها و اعلانیه را انتخاب کنید.
 • روی مشاهده همه برنامه لمس کنید.
 • برنامه هایی که می خواهید پنهان نمایید را پیدا و انتخاب کنید.
 • روی گزینه غیرفعال کردن و غیرفعال سازی برنامه کلیک کنید.

2-نحوه پنهان کردن برنامه ها در گوشی های هوشمند سامسونگ و وان پلاس

همانطور که باید بدانید، هر گوشی هوشمند از یک برند روش پنهان سازی برنامه متفاوتی دارد. در این بین باید به گوشی های سامسونگ و وان پلاس اشاره کرد. بنابراین قصد داریم نحوه پنهان کردن برنامه ها در گوشی های هوشمند وان پلاس، ال جی، شیائومی، سامسونگ، آنر و هوآوی را برای شما مطرح کنیم. 

ناگفته نماند هر تلفن هوشمندی از قابلیت پنهان سازی برنامه برخوردار نیست و نباید همه انها را شبیه هم دانست. حتی گوشی های هوشمند اندروید قدیمی نیز ممکن است چنین ویژگی را دربرنگیرند.

نحوه پنهان کردن برنامه ها در گوشی های وان پلاس

به کمک قابلیت هاید اسپیس وان پلاس، افراد می توانند در اسمارتفون های این شرکت به پنهان سازی برنامه های موردنظر خود بپردازند. برای دسترسی باید منو برنامه ها را باز کرده و سپس به سمت راست صفحه بروید. از آنجا باید روی نماد پلاس لمس کنید و برنامه هایی که باید پنهان شوند را انتخاب نمایید. برای اینکه هیچ فردی به این بخش دسترسی نداشته باشد، بهتر است رمز عبور یا اثرانگشتی تعبیه کنید.

برای انجام کافیست نمادی که در بالا گوشه سمت راست قرار دارد را انتخاب کنید. سپس گزینه فعال کردن رمز عبور را انتخاب نمایید و طبق دستورالعمل زیر پیش بروید:

 • کشو برنامه را باز کنید.
 • برای دسترسی به پوشه هاید اسپیس به سمت راست بروید.
 • روی نماد پلاس گوشه سمت راست فشار دهید.
 • برنامه هایی که باید پنهان شوند را انتخاب کنید.
 • سپس روی علامت تایید گوشه سمت راست فشار دهید.


نحوه پنهان کردن برنامه ها در گوشی های سامسونگ

برای پنهان کردن برنامه ها در گوشی های سامسونگ فرآیند دشواری ندارید. کشو برنامه ها را باز کنید و روی نماد گوشه سمت راست بالا فشار می دهید. گزینه هوم اسکرین ستینگ را انتخاب کنید. مرحله بعدی یافتن گزینه هاید اپ و فشردن روی آن است. سپس فهرستی از برنامه ها ظاهر شده که مطابق میل خود برخی را انتخاب می کنید. در نهایت روی گزینه تایید فشار داده تا عملیات انجام گیرد.

راهنمای پنهان سازی برنامه ها در گوشی سامسونگ:

 • منو کشویی را باز کنید.
 • روی نماد گوشه سمت راست بالا فشار دهید.
 • گزینه هوم اسکرین ستینگ فشار دهید.
 • سپس به دنبال گزینه هاید اپ باشید.
 • اپ های موردنظر را برای پنهان سازی انتخاب می کنید.
 • اپلی را بزنید.

نحوه پنهان کردن برنامه ها در گوشی های هوآوی

افراد می توانند به وسیله قابلیتی موسوم به پرایوت اسپیس برنامه ها را در گوشی های آنر و هوآوی پنهان سازند. این قابلیت هر اسناد مهمی را از دید افراد دور می سازد. همچنین می توان با گذاشتن رمز یا اثرانگشت مانع ورود هر فردی به این بخش ها شد. برای انجام باید به تنظیمات، امنیت و حریم خصوصی، پرایوت اسپیس مراجعه کنید. با انجام این دستورالعمل شما در گوشی آنر یا هوآوی خود به سادگی می توانید فایل، برنامه یا هرچیز دیگر را پنهان کنید. بنابراین کاربران اسمارتفون های هواوی از این طریق می توانند برنامه ها را مخفی کنند.

البته دستورالعمل آن به شرح زیر است:

 • ابتدا باید به تنظیمات، امنیت و حریم خصوصی و پرایوت اسپیس مراجعه کنید.
 • سعی کنید دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.
 • قفل تلفن را با اثرانگشت می توانید باز کنید.
 • برنامه هایی که می خواهید خصوصی باقی بمانند، دانلود کنید.


نحوه پنهان کردن برنامه ها در گوشی های شیائومی

برای پنهان کردن برنامه ها در محصولات شیائومی باید این قابلیت را فعال سازید. با رفتن به بخش تنظیمات، اپ لاک و سپس ضربه زدن روی نماد چرخ دنده گوشه بالا سمت راست، این کار را انجام دهید. مرحله بعدی به پایین صفحه آمده و گزینه برنامه های پنهان را تغییر دهید. سپس روی گزینه مدیریت برنامه های پنهان ضربه بزنید. لیستی از برنامه ها وجود دارند و شما قادرید روی گزینه موردنظر لمس کنید.

برای دسترسی به برنامه های پنهان وارد صفحه اصلی شوید و سپس با اثرانگشت قفل پوشه را باز کنید. 

دستورالعمل:

 • به بخش تنظیمات و سپس اپ لاک بروید و در نهایت چرخ دنده گوشه بالا سمت راست را انتخاب کنید.
 • گزینه برنامه های پنهان را انتخاب کنید.
 • روی گزینه مدیریت برنامه های پنهان ضربه بزنید.
 • سپس برنامه های موردنظر را انتخاب کنید.

با تمام این اوصاف هر دستگاهی از یک برند دارای کاربری متفاوتی در پنهان سازی اپ یا سایر برنامه‌ها است که باید براساس دستورالعمل موردنیاز آن را انجام داد.منبـع َANDROIDCENTERAL
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید
برچسب ها اندروید