نحوه فعال سازی قابلیت رفع اشکال USB Debugging در گوشی های شیائومی

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
19 آذر 1399

بی شک دستگاه های اندرویدی بهترین دیوایس هایی هستند که به عنوان ابزارهای دیجیتالی می توان از آنها بهره گرفت. اگر بخواهیم بهترین سیستم عامل موبایل را اشاره کنیم، بی شک همان اندروید بوده که به عنوان سیستم عامل متن باز نیز شناخته می شود.

همیشه بروزرسانی های اندرویدی دردسترس کاربران گوشی های شیائومی قرار می گیرد و نخستین بار توسعه دهندگان از طریق بخش دولوپر آپشن می توانند این آپدیت را برای گوشی اندرویدی شیائومی خود دریافت کنند. اگر بخواهیم به یکی از بهترین ویژگی‌های اندروید دولوپر اشاره کنیم آن چیزی نیست جز قابلیت USB Debugging. به کمک این قابلیت کاربران گوشی های هوشمند شیائومی این ویژگی را دارا هستند تا بتوانند USB Debugging را در اسمارتفون خود فعال سازند.

این موضوع بیشتر زمانی کاربردی است که می خواهند گوشی هوشمند خود را به رایانه متصل کنند. ما در این مقاله قصد داریم بیشتر درباره قابلیت  USB Debuggingصحبت کنیم.


حقایقی درباره USB Debugging

USB Debugging در گوشی شیائومی یک ویژگی از اندروید محسوب می شود. قابلیتی که جهت بررسی هرگونه انتقال ویروس در هنگام اتصال به رایانه شخصی به کار گرفته می شود. با فعال کردن این قابلیت به شما اجازه داده خواهد شد تا دستگاه و رایانه از طریق کیت توسعه نرم افزاری اندروید با یکدیگر مرتبط شوند. همچنین به کاربران اجازه خواهد داد به ویژگی های پیشرفته تری دسترسی پیدا کرده و لذت ببرند.


آیا نصب اندروید SDK لازم خواهد بود؟

هنگام ایجاد یک برنامه اندرویدی، باید اندروید SDK را روی رایانه یا لپ تاپ خود نصب کنید. این نرم افزار به افراد یا توسعه دهندگان اجازه خواهد داد تا بتوانند بهینه سازی لازم را روی برنامه خود اعمال کنند. نصب اندروید SDK روی سیستم جهت توسعه برنامه اندرویدی بسیار ضروری است.

شما باید SDK را با اندروید استودیو نصب کنید. اندروید استودیو یک محیط سازنده برای هر دو برنامه اندروید محسوب می شود. این سیستم عامل منبع باز بهترین ابزار برای توسعه دهندگان برنامه و ویراستاران محسوب می شود. 


موارد بیشتر درباره اندروید SDK

موارد کلیدی SDK به کتابخانه آن مربوط می شود. تنظیم فانکشن استاندارد توسط توسعه دهندگان قابل انجام است. آنها می توانند این تنظیمات را بدون برنامه ریزی خاصی انجام دهند. به نوعی این موضوع نمونه عالی برای پرینتینگ فانکشن است. 

وقتی استفاده از پرینتینگ فانکشن در اندروید استفاده می کنید، نیازی به ایجاد برنامه جدید نیست. شما باید به سادگی فرآیند توسعه برنامه پرینت را انجام دهید. همچنین می توانید با ویژگی‌های داخلی در کتابخانه به قابلیت هایی دست یابید.

البته توسعه دهندگان و کاربران می توانند رویه و عملکرد مختلف در یک سیستم عامل اندروید را انجام دهند. البته توسعه دهندگان برای انجام این کار به عملیات کافی نیاز دارید. همچنین برای انتقال فایل از یک دستگاه به دستگاه دیگر باید دستورات خاصی را انجام دهید. ناگفته نماند یک نکته وجود دارد که اندروید استودیو برای توسعه برنامه ها موردنیاز نیست. این موضوع راحتی برای توسعه دهندگان در پی داشته و در صورت تمایل می توانند اندروید SDK را به کار گیرید.

همچنین می توانید ابتدا USB Debugging را ابتدا روی گوشی اندرویدی شیائومی خود انجام دهید. 


چند نسخه در USB Debugging شیائومی قابل پیدا شدن است؟

برای یافتن USB Debugging نیاز است تا آخرین نسخه اندروید را داشته باشید. البته در منو اندروید دولوپر آپشن می توانید شاهد ویژگی USB Debugging هم باشید. گاهی اوقات به دلیل پیش فرض بودن نمی توان از طریق منو به آن دسترسی داشت و همچنین باید به صورت دستی آن را فعال کرد. جهت دسترسی به USB Debugging باید به بخش تنظیمات و سپس درباره تلفن هوشمند مراجعه داشته باشید.

در صورت یافتن بیلد نامبر، بهتر است هفت بار روی آن لمس کنید تا پیامی ظاهر شود. پس از آن دستگاه شما حالت توسعه دهنده را فعال خواهد کرد. به قسمت تنظیمات بازگشته و لیست را بررسی کنید. باری دیگر به این بخش بازگشته و به قسمت پایین صفحه رفته و سپس وارد درباره تلفن هوشمند شوید. بهتر است جدیدترین نسخه اندروید را دریافت کنید که عمدتا همان اندروید پای است.

باید قبل از هر چیز گزینه ادونس منو را انتخاب کنید. پس از اتمام کار می توانید وارد دولوپر آپشن شوید و برای سایر نسخه های اندروید می توانید در کنار درباره تلفن گزینه دولوپر را مشاهده کنید که چندان یافتن آن دشوار نیست.


نحوه فعال کردن USB Debugg در اندروید کیت کت و جیلی بین

اگر از گوشی هوشمند اندرویدی با سیستم عامل اندروید کیت کت یا جیلی بین برخوردار هستید، برای فعال سازی این قابلیت باید به روش دیگری تکیه کنید. بهتر است در ادامه از نحوه فعال کردن آن با خبر شوید.

ابتدا به بخش تنظیمات رفته و با آمدن به پایین صفحه وارد بخش درباره تلفن هوشمند شوید. هنگامی که وارد این بخش می شوید، شاهد قسمتی با نام بیلد نامبر خواهید بود. سپس هفت بار روی آن لمس کرده تا قابلیت حالت دولوپر پدیدار شود. وقتی که این حالت آشکار شد می توانید مراحل بعدی را دنبال کنید.

باری دیگر به بخش تنظیمات بازگشته و روی گزینه دولوپر آپشن لمس کنید. روی گزینه USB Debugging لمس کرده و OK را بزنید. سپس از شما پرسیده خواهد شد USB Debugging در گوشی شما شروع به فعالیت کند یا خیر.


نحوه فعال کردن USB Debugg در اندروید 4.0 و اندروید 4.1


اگر از گوشی هوشمندی با اندروید 4.0 یا 4.1 برخوردار هستید، می توانید با روش زیر USB Debugging را انجام دهید. ابتدا وارد بخش تنظیمات شده و سپس به سیستم بروید. سپس به پایین آمده و روی درباره تلفن کلیک کنید. 

هنگامی که روی درباره تلفن قرار گرفتید، گزینه بلید نامبر را هفت بار لمس کنید. منتظر باشید تا پیامی ظاهر شود که می گوید حالت توسعه دهنده فعال شد. هنگامی که در این حالت قرار گرفتید، به منو تنظیمات رفته و به دولوپر آپشن بروید. روی USB Debugging کلیک کرده تا پیام حالت توسعه پدیدار شود.


کلام پایانی

روش های فوق بخشی از کارها برای USB Debugging در اندروید و گوشی های شیائومی است. اما راه  حل های دیگری هم وجود دارد که با انجام آنها به سادگی می توانید این فرآیند را انجام دهید و به سرعت هم نتیجه خواهد داد.

 منبـع XIAOMITODAY
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید