آموزش نحوه اضافه کردن چندین اکانت گوگل به اندروید

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
06 فروردین 1400

حساب های کاربری گوگل کاملاً در دستگاه های اندرویدی ادغام شده اند. خوشبختانه اگر حساب های کاربری شخصی و کاری دارید، افزودن چندین حساب گوگل در گوشی هوشمند یا تبلت های اندرویدی کاری آسان و امکان پذیر است.

شما احتمالاً قبلاً یک حساب گوگل به دستگاه اندرویدی خود اضافه کرده اید، حسابی که هنگام تنظیمات اولیه گوشی مورد استفاده قرار گرفته است. اگر به واسطه شغل خود، یک حساب گوگل دیگر نیز دارید، می توانید آن را به گوشی خود اضافه کرده و به ایمیل ها، اسناد و پرونده های کاری خود دسترسی پیدا کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آموزش داده شده است.

ابتدا در گوشی یا تبلت اندرویدی خود، از قسمت بالای صفحه نمایش به سمت پایین بکشید (بسته به برند گوشی شما، یک یا دو بار این کار تکرار شود) و روی آیکون چرخ دنده ضربه بزنید تا منوی تنظیمات باز شود.

سپس در این بخش پایین تر بروید و بخش "Accounts" را انتخاب کنید.

سپس به پایین صفحه بکشید و در زیر تمام حساب های موجود، روی گزینه «Add Account» ضربه بزنید.

در اینجا، تمام برنامه های موجود بر روی دستگاه خود را مشاهده می کنید که می توانند حساب اضافه کنند. موردی که ما می خواهیم "Google" است؛ پس آن را انتخاب کنید.

اولین کاری که از شما خواسته می شود انجام دهید این است که تأیید کنید خودتان هستید. این امر برای محافظت از شما در برابر تلاش های احتمالی دیگران برای افزودن حساب در دستگاه شما است. هر کدام از روش های امنیتی قفل صفحه (پین، رمز ورود، الگو، حسگر اثر انگشت) را که برای قفل کردن دستگاه استفاده می کنید، در اینجا اعمال کنید.

در مرحله بعد ، آدرس ایمیل یا شماره موبایل حساب گوگل خود را در باکس متن تایپ کنید و روی "Next" ضربه بزنید. همچنین می توانید با انتخاب گزینه "Create account"، حساب گوگل جدیدی برای خود بسازید.

رمز ورود خود را در باکس متن وارد کنید و روی "Next" ضربه بزنید. اگر احراز هویت دو فاکتوری را فعال کرده باشید، پس از گذرواژه یک مرحله امنیتی اضافی نیز خواهید داشت (به عنوان مثال کدی از طرف گوگل برای شما پیامک می شود که باید آن را نیز وارد کنید).

حال اطلاعاتی در مورد شرایط خدمات Google، شرایط خدمات Google Play و خط مشی محافظت از اطلاعات در گوگل را مشاهده خواهید کرد. در صورت تمایل برای مطالعه بیشتر بر روی هر یک از پیوندها کلیک کنید. هنگامی که برای رفتن به مرحله بعد آماده شدید، روی گزینه "I Agree" ضربه بزنید.

کار به پایان رسید. می توانید این روند را برای هر تعداد حساب گوگل که می خواهید اضافه شود، تکرار کنید. اگر می خواهید یک حساب را حذف کنید، به سادگی به بخش Accounts در تنظیمات بازگردید و حساب گوگل موردنظرتان را از لیست انتخاب کنید. سپس روی گزینه "Remove Account" ضربه بزنید.

کار تمام شد! حال شما می توانید از طریق تمامی برنامه های گوگل خود، به این حساب دسترسی پیدا کنید.

منبـع HOWTOGEEK
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید