چگونه (و چه وقت) حافظه پنهان یا داده برنامه‌ها را در اندروید پاک کنیم؟

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
23 شهریور 1399

هر تلفن هوشمند اندروید دارای مدیریت برنامه است که می‌توانید از طریق منوی تنظیمات به آن دسترسی پیدا کنید. در آنجا می‌توانید هر برنامه نصب‌شده روی تلفن یا تبلت خود را مشاهده کنید.


حافظه پنهان برنامه (و نحوه پاک‌کردن آن)

همانطور که از برنامه‌ها استفاده می‌کنید، آنها فایل‌ها را برای استفاده دوباره ذخیره می‌کنند. این فایل‌ها در "حافظه نهان" برنامه ذخیره می‌شوند. به عنوان مثال: هنگامی که از مرورگر استفاده می‌کنید، تصاویری را که مشاهده کرده‌اید ذخیره می‌کند تا نیازی به بارگیری مجدد آنها در هر بار استفده ز برنامه نباشد. این حافظه پنهان باعث صرفه‌جویی در وقت و داده شما می‌شود.

اما شاید شما بخواهید داده‌های حافظه پنهان یک برنامه را پاک کنید، یا فضای استفاده شده را کم تر کنید یا سعی کنید اختلال یک برنامه را برطرف کنید. روش زیر است نحوه انجام آن را نشان می‌دهد.

  1. تنظیمات تلفن خود را باز کنید.
  2. روی عنوان ذخیره‌سازیضربه بزنید تا صفحه تنظیمات آن باز شود.
    • اگر تلفن شما از اندروید اوریو یا نسخه قبلی استفاده می‌کند، باید صفحه تنظیمات مدیریت برنامه‌ها را باز کنید.
  3. روی عنوان سایر برنامه‌ها ضربه بزنید تا لیستی از برنامه‌های نصب‌شده خود را ببینید.
  4. برنامه مورد نظر را برای پاک‌کردن حافظه پنهان پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.
  5. روی دکمه پاک‌کردن حافظه پنهان ضربه بزنید.

دفعه بعدی که از آن برنامه استفاده کردید، همه آنچه را که نیاز دارد، از اینترنت بارگیری می‌کند، مانند اولین باری که از آن استفاده کردید. پاک‌کردن داده‌های ذخیره‌شده داده‌های دیگر مانند ورود به سیستم یا بازی‌های ذخیره‌شده را پاک نمی‌کند. این کار اغلب موارد را برطرف می‌کند، خصوصاً وقتی برنامه محتوای خود را از وب‌سایتی که همیشه در حال تغییر است و محتوای بیشتری اضافه می‌کند، می‌گیرد. اگر می‌خواهید فضای ذخیره‌سازی را کاملا پاک کنید، این مراحل را تکرار کنید و در مرحله آخر دکمه Clear storage را انتخاب کنید. هشدار: با این کار تمام داده‌های برنامه از جمله نام کاربری و رمزهای عبور، پیشرفت بازی و غیره حذف می‌شوند.


ممکن است برای تلفن شما متفاوت باشد

همه تلفن‌های ندرویدی داده‌های برنامه را به همان شیوه ذخیره می‌کنند، اما برخی از تولیدکنندگان ابزارهای جداگانه‌ای را برای کنترل برنامه‌ها ارائه می‌دهند. ما در این راهنما از پیکسل 4 استفاده کردیم، اما ممکن است تلفن شما کمی متفاوت باشد. نگران نباشید، اصول اولیه همه یکسان است و این راهنما برای تلفن شما نیز کار خواهد کرد!

منبـع ANDROIDCENTRAL
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید
برچسب ها اندروید